Пријави се за нашиот електронски билтен

Најубавата жена во градот и други раскази

Достапност: На залиха
Delivery date: 1-2 days
Издавач: ИКОНА
ИСБН:
Автор:
Година на издавање:
Број на страни:
Димензии:
Корица:
Јазик:
449,00 ден.

Испливувајќи од литературниот андерграунд, дивите и бесмртни раскази на Буковски станаа култни. Ова e колекција од кратки раскази, поврзани со теми како што се очајанието и осаменоста, бесмислените работи коишто сме принудени да ги работиме, сексуалните перверзии и потребата за вистинска поврзаност и блискост со луѓето во длабоко нарушениот свет, во кој сме сѐ пооддалечени едни од други. Истовремено исполнети и со нискост и со возвишеност, со рамнодушност и со чувствителност, со лудило и со луцидност, овие раскази продолжуваат да одѕвонуваат во нас уште долго време откако ќе ги прочитаме.

Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија

Приказни за обичното лудило

Приказни за обичното лудило
449,00 ден.