БАКНЕЖ

https://www.youtube.com/watch?v=n73DSPWqXcs&ab_channel=Courtneychips

349 ден

Автор: Џеклин Вилсон
Издавач: Икона
Димензии: 268стр. 13х20 cm
Тежина: 300 гр.
ОПИС

Силви и Карл се пријатели уште од малечки. Отсекогаш си играле заедно и се нарекувале меѓу себе „момче“ и „девојка“. Имаат дури и волшебен, измислен свет, кој им припаѓа само ним.

Но, во тинејџерските години работите почнуваат да се менуваат. Одат во различни училишта и имаат различни пријатели. Силвија сè уште сака да го поминува целото време со Карл, но тој има нов пријател, Пол, кому му го посветува целото внимание. Силви сфаќа дека нешто не е како порано. Карл повеќе не сака да го викаат „момчето на Силви“ и, за време на една игра, одбегнува да ја бакне Силви. Но, кои се вистинските причини што стојат зад сето тоа?

Трогателна и нежна приказна за првата љубов и првите „скршени срца“ од најпродаваната и наградувана авторка Џеклин Вилсон.

Продавница
0 items Кошничка

Кошничка

Затвори

Најава

Затвори

Scroll To Top
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber