ВИРТУОЗ

КЛИКНИ-ЧИТАЈ (првите страници од книгата)

Славниот пејач Гаспаро, кој уште како дете е кастриран за да може да изведува виртуозни перформанси во женски улоги, реагира ладнокрвно на страственото внимание што го добива од Неаполската аристрократка Карлота, поради почитта кон неговата уметност. Карлота ја прифаќа разликата, и физичката страна на нивната љубов е целосно во служба на нејзиното задоволство.

399 ден

Автор: Маргрит де Мор
Издавач: Икона
Димензии: 184 стр. 13х20 cm
Тежина: 200 гр.
Кошничка

Најава

Немате профил?

Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил