ВОДИЧ ЗА ЖИВОТОТ НА ФЕНОМЕНАЛНИТЕ ДЕВОЈКИ

499 ден

Автор: Ким Изо и Кери Марш
Издавач: Икона
Димензии: 352стр. 13х20 cm
Тежина: 400 гр.
ОПИС
 • Феноменалната девојка е паметна, софистицирана и секси. Со својот изглед и шарм, таа секогаш знае што треба да каже и што да направи. Но таа знае и дека, и покрај најдобрите планови во животот тие може да излезат од контрола.
 • Водичот за животот… покажува како со љубезност да ги совладате проблемите кога сте под притисок. Се обраќа кон секој аспект од животот на феноменалната девојка со разигран, весел тон, вклучувајќи ја кариерата, социјализацијата, забавата, семејството, пријателството и сексот. Тие се најдобрите совети како да постигнете сталоженост, како да бидете тактичен шеф, како да се извлечете од погрешните постапки и како да се ослободите од гневот по наоѓањето на вашиот партнер во прегратките на друга личност.
 • Водичот за животот на феноменалните девојки е ултимативен, водич за „преживување“ низ екстремните ситуации во модерниот
  живот и неопходен е за секоја софистицирана жена со стил.

  „Ниту една жена не смее да остане без
  оваа забавна книга која е стилски водич за модерните манири… оваа е незаменлива книга“

  ОК

  „Феноменалната девојка е девојка каква што вие сакате да бидете – паметна, забавна, софистицирана. Овој Водич ќе ви покаже КАКО.“

  HEAT

  „Не ја напуштајте куќата без оваа книга!“
  Трејси Кокс, ТВ водител и автор на „Hot Sex“

Продавница
0 items Кошничка

Кошничка

Затвори

Најава

Затвори

Scroll To Top
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber