ВОДИЧ НА МОДЕРНИТЕ ДЕВОЈКИ ЗА ВОЗБУДЛИВИ СОСТАНОЦИ

Поднаслов: Како да ја играте и да победите во играта на љубовта

449 ден

Автор: Сара Арвенс
Издавач: Икона
Димензии: 240стр. 13х19 cm
Тежина: 300 гр.
ОПИС

 

  •  Оваа книга која мора да ја имате, на современата девојка и ја кажува вистината за играњето на љубовната игра – и за победувањето во неа. Водичот на Модерните Девојки за Возбудливи Состаноци дава совети, насоки и одговори од реалниот живот, во врска со наоѓањето, заведувањето и задржувањето на вистинското момче. Полна со вообичаени дилеми и катастрофи, како и со совети и искуства, ова е неопходна книга за сите жени кои не се во врска. Темите во книгава вклучуваат:

–  Каде да гледате за да пронајдете љубов

–  Како да привлечете мажи и да изгледате тотално прекрасна

–  Одбегнување на губитници, перверзници и мажи кои ви го трошат времето

–  Првиот состанок – како да бидете кул кога горите!

–  Шармирање на неговите пријатели и семејството

–  Дали тоа е љубов или само страсна епизода?

–  Што да правите со Господинот Совршен кога ќе го освоите

Водичот на Модерните Девојки за Возбудливи Состаноци е урнебесен водич кој не смеете да го пропуштите, и кој ве советува како со минимум стрес да го најдете вистинскиот маж.

 

Продавница
0 items Кошничка

Кошничка

Затвори

Најава

Затвори

Scroll To Top
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber