ВО ЧЕСТ НА КАТАЛОНИЈА

Целото искуство да бидеш погоден од куршум е многу интересно и мислам дека вреди да се опише во детали

Постојат прилики кога се исплати да се бориш и да бидеш победен отколку да не се бориш воопшто

449 ден

Автор: Џорџ Орвел
Издавач: Икона
Димензии: 276 стр. 13х20 cm
Тежина: 300 гр.
Кошничка

Најава

Немате профил?

Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил