ГУБЕЊЕ ЗАСЕКОГАШ

Во оваа новела, нормалниот живот
ѝ се измолкнува на Џес.
Мајка ѝ се мажи повторно и е потполно окупирана со планирањето совршена венчавка.

А ако еден лудо заљубен не е доволен, нејзината најдобра другарка е заљубена во потполно непредвидлив тип.

А за нештата да станат полоши, таа мора да се расправа и со Ангела, нејзината идна полусестра,којашто планира да дојде кај нив цел месец пред венчавката.

Налудничава мајка, несреќно вљубена другарка и совршено злобна полусестра.

Можеа ли нештата да бидат полоши за Џес?

349 ден

Автор: Гејл Фрејзен
Издавач: Икона
Димензии: 256 стр. 13х20 cm
Тежина: 300 гр.
Кошничка

Најава

Немате профил?

Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил