ДИЈАМАНТСКИ ДЕВОЈКИ

349 ден

Автор: Џеклин Вилсон
Издавач: Икона
Димензии: 252стр. 13х20 cm
Тежина: 300 гр.
ОПИС

„Вие сте моите прекрасни девојки“ – рече мама. „Мали, светкави дијаманти, тоа сте вие…“

Дикси, Рошел, Џуд и Мартина – Дијамантски девојки! Можеби тоа звучи како име на некој женски бенд, но животот на овие четири сестри ни оддалеку не е гламурозен. Се преселија, и не поминаа ни пет минути, а Рошел веќе флертува, Џуд влезе во тепачка, а Мартина бесно си заминува. Иако Дикси е најмлада, очајнички сака сè да среди пред мајка и да се врати дома со новото бебе. Дали прекрасните девојки ќе се приберат навреме, за да го дочекаат дијамантското момче.

 

„Неодолива мешавина на суров реализам и топлина, таму каде што хаосот во голема мера се надминува со љубов“ Independent

„Вилсон пишува со таков дух и таква наклоност кон своите ликови, што оваа книга е преполна со неочекувани радости“. Daily Mail

Кошничка
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил

Најава

Немате профил?