Traffic memory game

Игра за меморија - Сообраќај - Small Foot

Small Foot- Игра за меморија

Класична игра со дизајн пријатен за деца. Оваа игра за меморија со 28 парчиња ги учи децата за светот на возилата и сообраќајот. Парчињата добро се вклопуваат во раката и ги учат децата да ги обучуваат своите моторни вештини и меморија. Покрај тоа, тие исто така учат нешто за едноставни правила на игра.

Спецификации:
Боја: повеќебоен
Возраст: од 3 години
Материјал: дрво
Број на парчиња: 28 парчиња

799 ден

Кошничка

Најава

Немате профил?

Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил