ИЛУСТРИРАНА МАЈКА

399 ден

Автор: Џеклин Вилсон
Издавач: Икона
Димензии: 252стр. 13х20 cm
Тежина: 250 гр.
ОПИС

Од главата до петите прекриена со разнобојни тетоважи, Невена е најблескавата, најубавата мајка на светот. Така мисли Делфина (таа само сака нејзината прекрасна мајка да не останува на забави по цела ноќ, и на моменти да не станува чудна.) Нејзината постара сестра Ѕвезда, веќе воопшто не е сигурна дека тоа е така. Таа исто така ја сака Невена, но сѐ што понекогаш сака е таа да биде малку понормална…

 

Џеклин Вилсон има способност да се фокусира на детските проблеми, со доза на хумор и со многу развиена интуиција

Продавница
0 items Кошничка

Кошничка

Затвори

Најава

Затвори

Scroll To Top
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber