КАКО СЕ ЦРТААТ ЖИВОТНИТЕ ОД ЦРТАНИТЕ ФИЛМОВИ

399 ден

ISBN: 9789989228001 Категорија , , Tags ,
Автор: Kристофер Харт
Издавач: Икона
Димензии: 144 стр. 20х30 cm
Тежина: 330 гр.
ОПИС

Кучиња и мачки, лавови и тигри и сите други животни од цртаните филмови се најомилени меѓу луѓето и се најзабавни за цртање. Сега, секогаш популарниот Кристофер Харт ви ги нуди најдобрите трикови за креирање на неопходни суштества од репертоарот на цртачот – за стрипови, анимација, илустрација и сите други видови на цртанофилмска креативност.

Кошничка
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил

Најава

Немате профил?