МОМО

499 ден

Автор: Михаел Енде
Издавач: Икона
Димензии: 348 стр. 13х20 cm
Тежина: 350 гр.
ОПИС

Ова е книга за необичните доживувања на малата Момо, којашто на луѓето им го враќа украденото време. Со помошта на заповедникот на земското време, мајсторот Хора и чудната желка Касиопеја, Момо им се спротивставува на сивите господа – крадците на време, и успева да го спаси светот од нивната мрачна власт.

Со помош на заповедникот на земското време, мајсторот Хора и чудната желка Касиопеја, Момо им се спротивставува на господата облечени во сиво – крадците на време – и успева да го спаси светот од нивната мрачна власт

MOMO ќе ве внесе во магијата на најпрекрасниот свет кој воопшто може да постои.

 

Кошничка
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил

Најава

Немате профил?