МОЈОТ ЖИВОТ НА ЧИНИЈА

Поднаслов: Страотно забавна и ужасно искрена весела новела. Ова е триумф. Имам намера да им ја купам на сите што ги сакам. Sue Towsend

https://www.youtube.com/watch?v=nIxEZP7F2Lg&ab_channel=UtrechtUniversityUtrechtUniversity

499 ден

Автор: Индиа Најт
Издавач: Икона
Димензии: 256 стр. 13х19 cm
Тежина: 300 гр.
ОПИС
  • Дали тајните фантазирања за купување на провокативни чевли, и проѕирни деколтеа ве прават Лоша Мајка? Или пак носењето на пиџами кога ги возите децата до училиштето?
  • Таа има убава куќа, прекрасни деца кои ја задеваат скоро 90 проценти од времето, големо, ексцентрично и шармантно семејство и атрактивен (но мистериозен) маж. Добива редовен секс…паааа, сексче. Во секој случај, по ѓаволите, тоа се само перничиња нели….
  • Клара Хат (за себеси позната како Џаба) ги оставила своите итри„сингл“ денови зад себе (за разлика од целулитот) и го има Нејзиниот Човек.
  • Секој сака да биде венчан – зарем не?
  • Индиа Најт, колумнист на Sunday Times, со оваа смешна и допирлива новела ќе ве насмее до солзи, што докажува дека сепак можете да бидете Мажени и Заводливи; или најверојатно само тоа дека Мажот Со Одлично Тело, шминката, равиолите од тиквичка и Маноло чевлите имаат нешто заедничко….
Кошничка
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил

Најава

Немате профил?