НА ПРВ ПОГЛЕД

Поднаслов: Колку далеку можеш да избегаш од своето минато

399 ден

Автор: Николас Спаркс
Издавач: Икона
Димензии: 284 стр. 13х20 cm
Тежина: 300 гр.
ОПИС

Џереми Марш еднаш се заколна дека нема да направи три работи: да го напушти Њујорк, да го подари своето срце откако преживеа еден пропаднат брак, и најмногу од сè, да не стане татко.

Сега Џереми живее во едно гратче наречено Бун Крик, Северна Каролина, оженет е со Лекси, жената која ја сака, и го очекуваат раѓањето на нивната ќерка. Неговиот животот изгледаше средено – сè додека не се појави една вознемирувачка и мистериозна порака од минатото. Раните кои мислеше дека се залечени, повторно се отворија, и Џереми сфати дека неговиот поранешен живот е поблиску отколку што мисли.

Николас Спаркс ги разоткрива тајните на човековото срце

„Спаркс обрнува внимание на тешкотиите и напорот кои ги вложуваат луѓето кога се прилагодуваат на заеднички интимен живот.“ Irish News

„Длабоко трогателна, прекрасно напишана.“ Booklist

„Првокласна… ваквите вешто напишани книги докажуваат дека се работи за умешен и убедлив писател.“ Amazon.co.uk

Продавница
0 items Кошничка

Кошничка

Затвори

Најава

Затвори

Scroll To Top
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber