Нежна е ноќта

Возбудлив роман за младите американски богаташи растргнати меѓу нивните амбиции и љубовните и душевните проблеми со кои немаат смелост да се соочат. Нивниот гламурозен боемски живот, кој се одвива главно во монденски одморалишта и ресторани, е фасадата зад која се кријат длабоки психолошки проблеми, кои авторот ги пресликал од сопствениот живот. Актерки, сценаристи, продуценти, лекари – сите тие се само статисти на големата сцена на животот.

300 ден

Автор: Ф. Скот Фицџералд
Издавач: Ѓурѓа
Димензии: 239 стр. cm
Кошничка

Најава

Немате профил?

Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил