НОЌИТЕ ВО РОДАНТ

Поднаслов: Љубовна врска турната до работ…

445 ден

Автор: Николас Спаркс
Издавач: Икона
Димензии: 212стр. 128х195 cm
Тежина: 200 гр.
ОПИС

Адриен Вилис мора да размисли за целиот нејзин живот кога нејзиниот сопруг ќе ја напушти за друга жена. Наоѓа прибежиште во едно мало крајбрежно гратче наречено Родант, во Северна Каролина за да се погрижи за гостилницата на една нејзина пријателка во текот на еден викенд. Но, ќе надојде голема бура и таа ќе се најде во неволја.

Сè додека не пристигне гостинот – Пол Фланер, кој само што ја продал својата докторска ординација, и дошол во Родант за да избега од своето тешко минато. Додека невремето се приближува, двајцата повредени луѓе ќе побараат утеха еден во друг и за време на викендот кај нив ќе се разбудат чувства кои ќе траат до крајот на нивните животи.

НИКОЛАС СПАРКС ГИ РАЗОТКРИВА ТАЈНИТЕ НА ЧОВЕКОВОТО СРЦЕ

„Болно потресна… ќе Ве расплаче поради радоста и трагедијата“

Daily Mail

Продавница
0 items Кошничка

Кошничка

Затвори

Најава

Затвори

Scroll To Top
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber