oliver_-_zmejceto_beljadzija

Оливер М. и змејчето-бељаџија

Оливер Месечковски е возбуден што ќе учествува во парадата на Фестивалот за магии, додека не го назначат за ѓубреџија. Ѓубреџиска работа! Но кога решава да ја разигра парадата со помош на своето змејче-милениче, започнуваат белите… Очекувајте уште магичен неред со помладиот вештер Оливер Месечковски!

170 ден

Автор: Су Монгредин
Издавач: Три
Димензии: 12.5*20 cm
Тежина: 100 гр.
Кошничка
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил

Најава

Немате профил?