oliver_-_urnebes_od_volsebni_napivki

Оливер М. урнебес од волшебни напивки

Оливер Месечковски е вреден ученик во Училиштето за маѓепсништво, вежба магии, дресирање на жаби и летање на метла. Но кога го предложуваат за Млад вештер на годината, открива дека ќе се натпреварува против првенецот на генерацијата, Мартин Врачковски. Ќе успее ли Оливер да скрчка специјална напивка за да ја освои наградата?

170 ден

Автор: Су Монгредин
Издавач: Три
Димензии: 12.5*20 cm
Тежина: 100 гр.
Кошничка
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил

Најава

Немате профил?