Vels-drMoro

Островот на доктор Моро

Напишан во 1896 година, Островот на д-р Моро е еден од најраните научно-фантастични романи. Во својот бизарен и застрашувачки свет, овој брилијантен но садистички настроен научник Моро, преку своите сурови експерименти, си игра господ и создава грдотии од живите суштества.

190 ден

Автор: Херберт Џорџ Велс
Издавач: Магор
Димензии: 14*20 cm
Тежина: 140 гр.
Продавница
0 items Кошничка

Кошничка

Затвори

Најава

Затвори

Scroll To Top
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber