ПЕДРО ПАРАМО

349 ден

Автор: Хуан Рулфо
Издавач: Икона
Димензии: 140 стр. 13х20 cm
Тежина: 200 гр.
ОПИС

Бев блокиран како новелист после првите четири дела. Педро Парамо ми го отвори патот за композицијата Сто години самотија – Gabriel García Márquez

Педро Парамо е еден од најголемите текстови напишани на било кој јазик – Jorge Luis Borges

Можам да ја изрецитирам целата книга, од почеток до крај – Gabriel García Márquez

Продавница
0 items Кошничка

Кошничка

Затвори

Најава

Затвори

Scroll To Top
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber