ПРИКАЗНА ЗА ДОКТОР ДУЛИТЛ

Поднаслов: Роман за деца со авантуристички дух

150 ден

Автор: Хју Лофтинг
Издавач: Херои
Димензии: 96стр. 13х20 cm
Тежина: 100 гр.
ОПИС

Роман за деца со авантуристички дух.

Приказната за доктор Дулитл е првата книга во серијалот Доктор Дулитл. Романот ги прикажува многуте  авантури на д-р Џон Дулитл, како што е учењето на јазикот на животните и преземање разни подвизи вклучувајќи егзотично  патување, опасна средба со пиратите и мисија да се  исправат работите кои се згрешени.

Лофтинг ги пишува најубавите приказни и ги оживува неговите прекрасни пријателства со сите животни кои имаат изградено свои личности.

Продавница
0 items Кошничка

Кошничка

Затвори

Најава

Затвори

Scroll To Top
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber