ЉУБОВ И БАКНЕЖИ

Поднаслов: Заносна приказна за првата љубов и учењето да се направи вистинскиот избор

299 ден

Автор: Џин Ур
Издавач: Икона
Димензии: 176стр, 13х20 cm
Тежина: 200 гр.
ОПИС

„Дали мислиш дека сме досадни?” Рече Кејти.

Тоа беше еден од моите тајни стравови. Но не бев подготвена да признаам. Ние бевме добрите девојки, јас и Кејти. Не бегавме од училиште, редовно си ги пишувавме домашните задачи или пак имавме дечковци.
Сè додека не го сретнав Алекс и тогаш БУМ!
Така беше кога се случи.
Јас лебдев во облаци…

Заносна приказна за првата љубов и учењето да се направи вистинскиот избор

“Смешно, енергично и фантастично четиво!”

Jacqueline Wilson

Продавница
0 items Кошничка

Кошничка

Затвори

Најава

Затвори

Scroll To Top
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber