moi_recepti

100 мои рецепти

Moirecepti.mk е веб-страница наменета за сите љубители на готвењето, простор на кој секојдневно се разменуваат рецепти, совети, искуства и знаења од кујната. На страницата можат да се најдат над 10.000 оригинални рецепти и над 600 видеорецепти што може да ги погледне секој посетител.

Една од нашите најистакнати членки, госпоѓата Лилјана Илиева, прва ни прати 600 свои проверени и вкусни рецепти. Заради нивно трајно зачувување, одлучивме да подготвиме книга со 100 нејзини одбрани деликатеси. Ќе ги најдете поделени во 5 категории: Теста, Предјадења, Главни јадења, Десерти и Зимници. Во нивното подготвување таа најчесто користи секојдневни состојки, кои успешно ги комбинира за да се добие извонреден вкус.

Се надеваме дека ќе уживате во сѐ што ќе подготвите!

490 ден

Out of stock

Автор: Лилјана Илиева
Издавач: Три
Димензии: 17*24 cm
Тежина: 230 гр.
Кошничка
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил

Најава

Немате профил?