48 закони на моќта

48 ЗАКОНИ НА МОЌТА

Поднаслов: ОД АВТОРОТ НА Уметноста на ЗАВЕДУВАЊЕТО

399 ден

Автор: Роберт Грин
Издавач: Икона
Димензии: 212стр. 128х195 cm
Тежина: 250 гр.
ОПИС

48 Закони на моќтае врвен водич низ современата манипулација. Една од најзабавните и најкорисните книги што некогаш ќе ги купите

 

Некои си играат со моќта, и ја губат поради фатална грешка. Некои одат предалеку, или недоволно далеку. Сепак, постојат луѓе кои ги прават вистинските потези и се способни да ја привлечат моќта со речиси натчовечка вештина

 

Некои си играат со моќта, и ја губат поради фатална грешка. Некои одат предалеку, или недоволно далеку. Сепак, постојат луѓе кои ги прават вистинските потези и се способни да ја привлечат моќта со речиси натчовечка вештина.

Неморална, лукава, немилосрдна и поучна, книгата 48 Закони на моќта е остроумна дестилација на триилјадната историја на моќта, на мудроста на големите мислители како Макијавели, Сун-Цу, и Карл фон Клаузевиц и на вековното наследството на разни државници, воини, заводници и измамници.

„Конечно, книга што ќе ви помогне да го испланирате вашиот пат кон повисоките ешалони на моќта“. – Daily Express

„Врвна лекција за Макијавели“ – Robert Harris, Sunday Times

Кошничка
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил

Најава

Немате профил?