Peppa-Pig-Danny Dog

Peppa Pig - Danny Dog

399 ден

ОПИС

Даниел „Дени“ кучето има кафеаво крзно / кожа, кратки уши, црн нос, виолетова кошула и црни чевли. … Дени кучето има активна имагинација, тој е добар во глумата и секогаш е во движење. Тој сака фудбал и пирати. Најдобар пријател на Дени Кучето е Педро Пони. Дени обожава да му помага на Дедо куче во неговата гаража.

Пепа е симпатично, непослушно мало прасе кое живее со нејзиниот мал брат Џорџ, мамичката прасе и прасето тато. Омилените работи на Пепа се играње игри, облекување, излегување и скокање во калливи барички.

Мајката прасе е мајка на Пепа и Џорџ и живее заедно со нив и Тато прасе. Таа има прекрасни долги трепки и обично носи прекрасен портокалов фустан.

Состав: Пластика

Димензии: 10 см

Возраст: 3+

Рачно сликана фигура

Продавница
0 items Кошничка

Кошничка

Затвори

Најава

Затвори

Scroll To Top
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber