Peppa-Pig-Emily Elephant

Peppa Pig - Emily Elephant

399 ден

ОПИС

Слончето Емили е љубезно и нежно дете . Може да биде многу гласна со сурлата, но генерално е многу тивка. Таа е добра пријателка со Кенди Кат. Таа беше малку срамежлива при првото гостување во плеј-групата.

Пепа е симпатично, непослушно мало прасе кое живее со нејзиниот мал брат Џорџ, мамичката прасе и прасето тато. Омилените работи на Пепа се играње игри, облекување, излегување и скокање во калливи барички.

Мајката прасе е мајка на Пепа и Џорџ и живее заедно со нив и Тато прасе. Таа има прекрасни долги трепки и обично носи прекрасен портокалов фустан.

Состав: Пластика

Димензии: 10 см

Возраст: 3+

Рачно сликана фигура

Продавница
0 items Кошничка

Кошничка

Затвори

Најава

Затвори

Scroll To Top
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber