Peppa Pig Grandfather

Peppa Pig Grandfather

399 ден

ОПИС

Дедо прасе (родено име Мануел прасе) е сопруг на баба прасе, татко на Мама прасе и дедо на Пепа и Џорџ и тој бил тајно волшебник како што е откриено во „Волшебникот“. Тој е сопственик на брод. Во „САТАНИЧКА ВОЈНА“, фанон направен од фан на Краб, тој поседува кученце Сопвит кое е научник.

Пепа е симпатично, непослушно мало прасе кое живее со нејзиниот мал брат Џорџ, мамичката прасе и прасето тато. Омилените работи на Пепа се играње игри, облекување, излегување и скокање во калливи барички.

Мајката прасе е мајка на Пепа и Џорџ и живее заедно со нив и тато прасе. Таа има прекрасни долги трепки и обично носи прекрасен портокалов фустан.

Состав: Пластика

Димензии: 10 см

Возраст: 3+

Рачно сликана фигура

Продавница
0 items Кошничка

Кошничка

Затвори

Најава

Затвори

Scroll To Top
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber