Suzzy Sheep

Peppa Pig - Suzy Sheep

399 ден

ОПИС

Овчичката Сузи е пријателка на Пепа и нивната омилена игра е облекување. Пепа е секогаш самовила или принцеза, а Сузи сака да се облекува како медицинска сестра. Овчичката Сузи е наредлива, но разиграна и најдобра пријателка на Пепа

Пепа е симпатично, непослушно мало прасе кое живее со нејзиниот мал брат Џорџ, мамичката прасе и прасето тато. Омилените работи на Пепа се играње игри, облекување, излегување и скокање во калливи барички.

Мајката прасе е мајка на Пепа и Џорџ и живее заедно со нив и тато прасе. Таа има прекрасни долги трепки и обично носи прекрасен портокалов фустан.

Состав: Пластика

Димензии: 10 см

Возраст: 3+

Рачно сликана фигура

Продавница
0 items Кошничка

Кошничка

Затвори

Најава

Затвори

Scroll To Top
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber