Marsel-Begalka

Бегалка: Исчезнатата Албертина

Марсел станува опседнат со животот на Албертина, бесрамно ја шпионира, а на крајот, во обид да ја тестира нејзината љубов, ѝ предложува да се разделат. Таа го шокира со тоа што се согласува да замине, а подоцна умира во несреќа при јавање. Неговата опседнатост со неа продолжува и тој се обидува да го реконструира нејзиното присуство во својот живот преку сеќавањето.

300 ден

Автор: Марсел Пруст
Издавач: Магор
Димензии: 14*20,5 cm
Тежина: 300 гр.
Кошничка
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил

Најава

Немате профил?