Dekameron-I

Декамерон, книга 1

Најпознатата збирка новели на сите времиња, Декамерон, со разновидноста на наративните ситуации и беспрекорната чистота на стилот, потврдува дека класикот на италијанскиот XIV век, Џовани Бокачо, сè до денес останува нендминат мајстор на краткото раскажување.

315 ден

Автор: Џовани Бокачо
Издавач: Магор
Димензии: 14*20 cm
Тежина: 460 гр.
Кошничка
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил

Најава

Немате профил?