Доктор Деземон

Доктор Деземон

Доктор Деземон е најголемиот научник на сите времиња и креаторот на земоните.Бесни суштества кои полека го освојуваат светот.Џејсон,обичен офталмолог од една болница во градот Њу Ајленд бегајќи од земоните се среќава со многу опасности.Откако ги пронаоѓа својата ќерка и жена на еден остров на кој случајно ќе отплови,два дена подоцна Џејсон и една мала група на љуѓе ќе бидат заробени и однесени на сосема друг остров.Условите на тој остров се ужасни.Мажите се постојани тепани,а жените силувани.Џејсон со својата група и други три жени ќе направат план за бегство чија крајна дестинација и цел е градот Адерсфилд каде во огромна лабораторија живее Доктор Деземон.

150 ден

Out of stock

Автор: Иван Андонов
Кошничка
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил

Најава

Немате профил?