Ема

Ема претставува кулминација на мајсторството на Џејн Остин: ова е роман во кој е исплетена една од најсреќните љубовни приказни, преполна со сплетки, досетки и остроумно и суптилно истражување на врските меѓу мажите и жените.

290 ден

Автор: Џејн Остин
Издавач: Магор
Димензии: 14*20 cm
Тежина: 470 гр.
Кошничка

Најава

Немате профил?

Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил