ЖИВОТИНСКА ФАРМА

Животинска Фарма најверојатно е најсатиричната алегорија на тоталитаризмот. Издадена во 1945 г. книгата ги рефлектира настаните кои доведоа до Сталиновата ера и кои следеа потоа…

399 ден

Автор: Џорџ Орвел
Издавач: Икона
Димензии: 136стр. 11х18 cm
Тежина: 150 гр.
Кошничка

Најава

Немате профил?

Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил