Империјата на сонцето

Империјата на сонцето

Малиот Џим се разделува од своите родители за време на војната. За да преживее му треба сила поголема од сите стравотии што го опкружуваат. Низ улиците полни со ужаси и трупови, малото Британче очајно ги бара своите родители. Затворено во јапонски концентрационен логор, тоа станува сведок на силната бела светлина над Нагасаки, кога бомбата го означува крајот на војната и новиот почеток на разорениот свет.

300 ден

Out of stock

ISBN: 9786082012698 Категорија , Tags , ,
Автор: Џ. Г. Балард
Издавач: Ѓурѓа
Кошничка
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил

Најава

Немате профил?