Книга за џунглата - поезија

Книга за џунглата е најпозната книга за деца на Раадјард Киплинг. Книгата доживува огромна популарност веднаш по објавувањето, а својата популарност како ремек-дело на детската книжевност ја задржа во текот на целиот ХХ век, особено поради анимираниот филм на Дизни, преку кој авантурите на Могли и неговите пријатели од џунглата беа пренесени на нови генерации деца кои пораснаа во ерата на киното и телевизијата.

350 ден

Кошничка

Најава

Немате профил?

Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил