Куќата на калинките

Куќата на калинките

Оскар Вајлд е мајстор за пишување бајки. Пишува со потребната магија и чудо на убавината.Куќата на калинките се состои од четири чудесни бајки кои пренесуваат моќни морални поуки, волшебно напишани, со цврсто критикување на поделбата и почит кон убавината на душата, за разлика од телото. Прекрасна книга за сите оние кои сакаат да уживаат во елегантниот, приемчив стил на Оскар Вајлд во уште едно негово генијално остварување.

300 ден

Нема на залиха

Автор: Оскар Вајлд
Издавач: Ѓурѓа
Кошничка

Најава

Немате профил?

Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил