Мистеријата во Стајлс + подарок

МИСТЕРИЈАТА ВО СТАЈЛС од Агата Кристи со подарок

Агата Кристи е најпродаваниот автор на сите времиња. „Мистеријата во Стајлс“ е детективски роман на британската авторка, воедно и нејзиниот прв роман, издаден во 1920 година. За него The New York Times Review пишува: „Иако ова е можеби првата објавена книга на госпоѓицата Агата Кристи, таа ја навестува итрината на исклучителен автор.“ Таа вели времето е најголем убиец, но дали тоа е така кога во рака ја имате вистинската книга?

399 ден

Категорија ,
Кошничка

Најава

Немате профил?

Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил