Отворени карти

Отворени карти

Брилијантен роман во кој на мошне интересен начин се истражува секој потег на луѓето кои се вклучени во мистеријата. Детективот Поаро навлегува во психологијата на ликовите осомничени за мистериозното убиство на Шаитана. Целиот настан се случува во неговата куќа, каде по вечерата четворицата гости играат бриџ. Но кој од четворицата присутни таму би можел да биде убиецот?

200 ден

Out of stock

Автор: Агата Кристи
Издавач: Ѓурѓа
Кошничка
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил

Најава

Немате профил?