Prvorodeniot

Првородениот

Првородениот е вториот дел од трилогијата Наследство, херојската фантазија на Паолини во која дефилираат низа фантастични суштества и чудовишта. Се чита во еден здив, пред сè поради умешноста на авторот да создава напнати сцени, драматични ситуации и впечатливи ликови.

290 ден

Автор: Кристофер Паолини
Издавач: Магор
Димензии: 14*20 cm
Тежина: 600 гр.
Кошничка

Најава

Немате профил?

Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил