Мол Фландерс

Романот на Дефо, кој се смета за еден од позначајните британски романи, ја следи Мол Фландерс од нејзиното раѓање во затворот, каде што мајка ѝ ја издржувала казната, па сè до просперитетот кој на крајот го достигнува. Оваа живописна сага за неодоливата и озлогласена хероина – нејзините престапи и прекршоци, нејзината разнолика кариера како проститутка, шармантна и верна сопруга, крадец и осуденик – денес опстојува како еден од најживите и најискрените записи за напредокот на една жена низ лавиринтите на општеството.

315 ден

Автор: Даниел Дефо
Издавач: Магор
Димензии: 14*20 cm
Тежина: 310 гр.
Кошничка

Најава

Немате профил?

Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил