Kliland-Fani-hil

Фани Хил или Мемоарите на една жена што нудела задоволства

Роман кој веднаш по своето објавување во 1748 бил забранет поради непристојните содржини. Приказната за Фани Хил, која пристигнува во Лондон сама, сиромашна и неискусна и паѓа во рацете на еден сопственик на бордел, магазинот „Плејбој“ во 2011 ја прогласи за најеротска книга на сите времиња.

290 ден

Автор: Џон Бергер
Издавач: Магор
Димензии: 13,5*20 cm
Тежина: 310 гр.
Кошничка
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил

Најава

Немате профил?