ФАНТАСТИЧНА НОЌ

ФАНТАСТИЧНА НОЌ

Само едно доживување станува одлучувачки момент во животот на еден човек. Што е доволно за среќа? Динамиката на доживувањата во „Фантастична ноќ“ нѐ
предизвикуваат и нѐ тераат да помислиме: дали ја прифаќаме улогата на животот или го прифаќаме само калапот за живот таков каков што е извајан од општеството? А за наклоноста кон страста и нескротливата природа ќе прочитате во „Амок“ извонредна приказна за еден тропски лекар, обземен од страста и за неговата горда пациентка.

300 ден

Out of stock

ISBN: 9786082013404 Категорија ,
Автор: Штефан Цвајг
Издавач: Ѓурѓа
Кошничка
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил

Најава

Немате профил?