Јас, жена

Јас, жена

Сите раскази од оваа збирка носат во себе една оригинална животна приказна – за потрагата по љубов и по сродна душа, за осаменоста, затвореноста во себе, зависта и злобата што не ни даваат да погледнеме со отворено и чисто срце околу себе, немањето време за дружење, презафатеноста на родителите, запоставеноста на децата… и за сите последици што произлегуваат од тоа. Тука се и светските промени што го уништуваат човечкото достоинство, безглавата трка по слава и богатство… А каде е човекот во сето тоа?

100 ден

Нема на залиха

ISBN: 9786082010113 Категорија , Tags , ,
Автор: Ката Мисиркова-Руменова
Издавач: Ѓурѓа
Кошничка

Најава

Немате профил?

Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил