Monopoly

Monopoly - Игра

1,599 ден

ОПИС

Легендарната друштвена игра Монопол слави 80-годишнина! И токму за таа пригода, беше издадено специјално ограничено издание на оваа навистина супер популарна друштвена игра за сите времиња – Monopoly 80 Years Anniversary Edition!
Монопол на годишнината ќе ве воодушеви со уникатна изведба во ретро стил! Фигурите на игрите се изработени од метал, а нивниот изглед е целосно во согласност со оригиналниот дизајн на фигури од минатите генерации, од далечните 1930-ти до 2000-тите. Куќите и хотелите се направени од дрво, а банкнотите ја отсликуваат годината на јубилејното издание.
Правилата на игра, се разбира, останаа непроменети – превртете коцки и преместете чипови низ полето за играње, купувајте недвижнини, градете куќи и хотели, собирајте кирија и склучувајте зделки со други играчи. Вашиот успех зависи од лукавите шпекулации, мудри инвестиции, профитабилни зделки и, се разбира, со среќа. Победник е оној кој успеа да избегне банкрот.
Monopoly 80th Anniversary Edition е одлична игра на табла која е совршена и за семејна и за групна игра. Таа има многу обожаватели, обожаватели и блиски истомисленици ширум светот!
Годишното издание на „Монопол 80 години“ ќе даде не само интересна забава, туку и Монопол совршено ја развива логиката кај децата и е во состојба да ја подобри математиката на забавен начин.
Годишнината на монопол несомнено ќе го задоволи секој љубител на друштвени игри и, се разбира, ќе служи како одличен и достоен подарок за љубителите на оваа прекрасна игра!
За момчиња и девојчиња
Сет: поле за играње, 8 фигури на игри, 28 Имотни картички, 16 картички Fortune, 16 карти со шанси, 32 куќи, 12 хотели, 2 коцки, пари за играње, правила за игра.
Број на потенцијални играчи: 2-8.
Време на играње: од 60 мин.
Број на играчи: 2-6.
Материјал: картон, дрво, метал, пластика, хартија.
Возраст: од 8 години
Пакување: картонска кутија.
Произведено во Ирска.

Продавница
0 items Кошничка

Кошничка

Затвори

Најава

Затвори

Scroll To Top
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber