The owl who was afraid of the dark

The Owl Who Was Afraid Of The Dark - Set Book & Toy

Овој прекрасен комплет кутија за подароци вклучува класична книга со слики и симпатична и мека плишана играчка на Плоп, бувот на штала.

Безвременската сликовница во која главната улога ја има Плоп, убава бувче од штала: тој е дебел и меки, со големи, заоблени очи и меки, солен перја. Всушност, Плоп е совршен во скоро секој поглед, освен само ЕДНА работа. . . Плоп се плаши од темнината! И тогаш една вечер открива дека можеби мракот не е толку страшен и опасен од што се плашел, бидејќи научил да ја прифати темнината и нејзините чуда.

1,049 ден

Кошничка

Најава

Немате профил?

Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил