The tales of beedle the bard

The Tales of Beedle the Bard - Illustrated Edition : A magical companion to the Harry Potter stories

Суштински придружник на книгите за Хари Потер и волшебен подарок за сите обожаватели на Хари Потер, „Приказните за Бидл Бард“ е збирка бајки од светот на волшебниците, со мудри и духовити белешки од професорот Албус Дамблдор (преку волшебното пенкало на Роулинг) Мултиталентираниот илустратор на Магл, Крис Ридел, ја прави оваа книга комплетно визуелно задоволство, страниците пукаат од славна боја, прекрасна линија и зачудувачки состав – со некои познати лица од самите романи на Хари Потер кои се појавуваат во вкусно оригиналните и субверзивни белешки на Дамблдор. Преполно со илустрации во боја и спектакуларно ширење на портата, ова ги следи глобално најпродаваните илустрирани изданија на романите за Хари Потер (Jimим Кеј) и Фантастични ѕверови и каде да ги најдете (Оливија Ломенек Гил) како апсолутно задолжително за љубителите на сите возрасти.

1,899 ден

Продавница
0 items Кошничка

Кошничка

Затвори

Најава

Затвори

Scroll To Top
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber