Декамерон, книга 3

Најпознатата збирка новели на сите времиња, Декамерон, со разновидноста на наративните ситуации и беспрекорната чистота на стилот, потврдува дека класикот на италијанскиот XIV век, Џовани Бокачо, сè до денес останува нендминат мајстор на краткото раскажување.

380 ден

Нема на залиха

Автор: Џовани Бокачо
Издавач: Магор
Димензии: 14*20 cm
Тежина: 350 гр.
Кошничка

Најава

Немате профил?

Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил