Lu-sin-Ludiot

Дневникот на лудиот

Збирка раскази од „основоположникот на реализмот во Кина“, „таткото на модерната кинеска книжевност“, „зачетникот на кинескиот модернизам“ и „најострото полемичко перо во кинеската книжевност“.

252 ден

Автор: Лу Син
Издавач: Магор
Димензии: 13,5*20 cm
Тежина: 170 гр.
Кошничка

Најава

Немате профил?

Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил