Ерагон

Кога главниот лик во овој роман – Ерагон ќе пронајде син камен во шумата, неговиот живот преку ноќ ќе биде уништен и тој ќе биде фрлен во еден нов судбоносен свет на опасности, магија и моќ. Заедно со својот змеј мора да се борат со мрачните непријатели на Империјата, водена од крал чиешто зло нема граници. Судбината на Империјата лежи во рацете на Ерагон.

290 ден

Автор: Кристофер Паолини
Издавач: Магор
Димензии: 14*20 cm
Тежина: 550 гр.
Кошничка

Најава

Немате профил?

Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил