Мистеријата на синиот воз

Роман за навидум обично убиство кој читателот го држи во неизвесност сè до самиот крај. Се работи за девојката Кетрин Греј која сака да се впушти во една авантура, носејќи ги со себе вредните рубини кои се подарок од нејзиниот татко. Во меѓународниот „Син воз“ кој патува кон Ница се крие голема мистерија. Кој и зошто ја убил ќерката на американскиот богаташ?

200 ден

Автор: Агата Кристи
Издавач: Ѓурѓа
Димензии: 184 стр. 12.5 х 20 cm
Кошничка

Најава

Немате профил?

Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил